Skip to main content
DIAGNOSTYKA

Naprotechnologia

O niepłodności mówimy w sytuacji bezskutecznych prób poczęcia dziecka od co najmniej roku starań.

Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, od najbardziej błahych (np. współżycie w dniach niepłodnych) po poważne problemy zdrowotne (np. endometrioza czy PCOS). Tak więc zawsze powinno się spróbować ustalić przyczynę. Niestety często zdarza się, że diagnostyka niepłodności jest bardzo uboga, wręcz powierzchowna, po czym wdraża się standardowe procedury lekarskie narażając pacjentów na niepowodzenie; jednym się “uda”‘, innym nie. Tym czasem wnikliwa ocena stanu organizmu zwiększa skuteczność terapii w myśl zasady:

Znam przyczynę- Znam rozwiązanie.

Co to jest Naprotechnologia? Naprotechnologia to metoda leczenia niepłodności wykorzystująca wszystkie dostępne metody diagnostyczne do oceny stopnia niepłodności kobiety i mężczyzny oraz sięgająca do najnowocześniejszych metod leczenia przyczyn zaburzeń.

  • Pacjenci przygotowują się do wizyty lekarskiej poprzez spotkania z certyfikowanym instruktorem modelu Creighton , podczas których omawiana jest fizjologia rozrodu i rozpoczynają prowadzenie kart obserwacji śluzu szyjkowego według Modelu Creighton- czytaj o modelu…
  • Naprotechnologia zakłada ścisłą współpracę między lekarzem prowadzącym a parą małżonków starających się o poczęcie. Wizyty są prowadzone jednocześnie dla obydwojga małżonków.

Schemat spotkań w Naprotechnologii:

Etap I

Sesja wprowadzająca (dla większej ilości par)

Etap II

Spotkania indywidualne z Instruktorem modelu Creighton

Etap III

Konsultacje u lekarza specjalisty

Historie tych, którym się udało za pomocą Naprotechnologii począć i urodzić dzidziusia

Nasza Historia zaczęła się 8 lat temu…

Razem z żoną staraliśmy się o dziecko od 8 lat. To dość sporo czasu, żeby nabrać pewnego doświadczenia. Wszystkim parom, które podobnie jak my zmagają się z niepłodnością chciałbym powiedzieć, żeby nie zostawiać nic przypadkowi i nie marnować czasu i pieniędzy, na wszelkie terapie, które pozbawione są zasad medycyny holistycznej. Zwiedziliśmy z żoną wiele gabinetów ginekologicznych, ale dopiero u Pani mgr Olimpii Janz poczuliśmy, że ktoś roztacza nad nami pełną, kompleksową opiekę. Tutaj wszystko ma “ręce i nogi”. Zaproponowano nam specjalistyczne badania, omówiono wyniki, nauczono posługiwania się metodą Creightona, znaleźliśmy się pod opieką ginekologa i endokrynologa. Po nieco ponad roku od wdrożenia leczenia i suplementacji wreszcie na domowym teście pojawiły się upragnione dwie kreseczki. To jednak dopiero połowa drogi. Odpowiednio dobrane leki pomogły ciążę utrzymać (co nie jest łatwe ze względu na epidemię Covid-19). Dziś, gdy piszę te zdania, gdy mój synek lada moment skończy 2 miesiące, wiem, że mieliśmy sporo szczęścia gdy przypadkowo znaleźliśmy filmik Pani mgr Janz na Youtube, który zachęcił nas do nawiązania współpracy. Mam nadzieję, że jeśli czytacie te słowa i już kiełkuje w Was chęć pójścia w nasze ślady to również jak my nie zawiedziecie się. Polecam z całego serca.
Maciej.

Ich walka trwała 4 lata

„Pierwszy rok przeżyliśmy według ogólnych, powszechnie znanych zaleceń: regularne współżycie, suplementy itd. Wierzyliśmy że nam też się uda – tak jak wszystkim, od razu. Tak się, niestety, nie stało. Po roku starań poszłam do mojego ginekologa. Raz, drugi, trzeci kazał przyjść na obserwacje, a tam, że jajeczko nie rośnie do odpowiednich rozmiarów. Rada lekarza brzmiała: „Czeka Was tylko in-vitro”. Cios i szok… No ale jak to? Tak szybko diagnoza? Bez pogłębionych badań? Czegokolwiek więcej? Niemożliwe! Jaka przyczyna? Tego lekarz nie powiedział. Ani on, ani drugi ginekolog, ani trzeci… Wszyscy powtarzali: „U Państwa tylko in-vitro jest szansą na dziecko”, ale nikt nie próbował nawet znaleźć przyczyny. Jedyną ich receptą była stymulacja lekami „na oko”, bo „wszystkim taka dawka pomaga”.

Nie poskutkowało.

Poszukiwania

Postanowiliśmy, że nie przestaniemy szukać przyczyny, bo o tyle, o ile może byłabym w stanie pogodzić się z czasem z tym, że nie będziemy mieli nigdy dzieci (na in-vitro nas po prostu nie byłoby stać), o tyle nie mogłabym się nigdy pogodzić z tym, że poddałam się, nie znając przyczyny.

Podczas niezobowiązujących rozmów w pracy znajoma poleciła mi panią Olimpię i powiedziała: „Nic nie musisz. Jak będziesz chciała i będziesz gotowa to po prostu zadzwoń, ona Cię wysłucha i Ci pomoże”. Wręczyła kontakt do Olimpii. Pomyślałam: „Akurat!” Takich rad to ja mam pełną piwnicę, ale grzecznie podziękowałam i przyjęłam kontakt. Jednak coś we mnie zostało po tych słowach. Nikt nie powiedział że „muszę”, „zrób to”, „koniecznie zadzwoń”, „u niej na pewno Ci się uda”. Nic takiego nie padło, do niczego mnie nie zobowiązywało a ja sama wewnętrznie musiałam czuć, że chcę innej pomocy i to było coś czego potrzebowałam, nie zmuszania, ale poczucia wewnętrznej potrzeby, by iść dalej.

Nadzieja

Pani Olimpia mieszkała w Łodzi, a my w Chojnicach, 400km drogi od siebie. Zadzwoniłam pierwszy raz po ok. 4-5 miesiącach od otrzymania kontaktu. Staraliśmy się wtedy już ponad 2 lata. Strasznie się bałam, ale po prostu któregoś dnia poczułam, że to dziś, że chcę porozmawiać. Bałam się chyba najbardziej nadziei, która i tak zostanie z czasem pogrzebana jak każda inna – tak myślałam. Sygnał poszedł, odezwał się głos ciepły, spokojny, pełen zrozumienia, nie obeszło się bez łez, ale też pojawiła się nadzieja, ale nie ta, której się bałam, tylko nadzieja na poznanie przyczyny.

Zapoznała nas z monitorowaniem cyklu metodą Creithona (bardzo dużo dowiedzieliśmy się już po samej obserwacji!). Aż cisnęło się na usta, dlaczego wcześniej nikt nie zlecił mi obserwować cyklu? Nikt o tym nie pomyślał. Dostałam nadzieję, że dowiemy się, dlaczego nie możemy mieć dzieci. Nawet mi do głowy nie przyszło, żeby marzyć, że jak poznamy przyczynę, to będzie można ją leczyć i że się dowiem, że szansa jest ogromna!

Walka

Później już szło szybko, działo się w kontekście badań: obserwacja cyklu i dojrzewania jajeczka, sprawdzanie drożności jajowodów, różne usg, wyniki badań krwi i obserwowanie ich zmian na przestrzeni miesięcy i dni cyklu… Wiele nerwów i niepewności i aż po ponad roku diagnoza: niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, insulinooporność, podejrzenie endometriozy. Leki, które zostały wdrożone w trakcie leczenia działały, widać było to po wynikach badań krwi, wyniki dobre i pojawia się zapewnienia „tutaj ciąża musi być”.

Boję się ogromnie, ale zaczynam wraz z mężem wierzyć na nowo. Jednak cały czas ciąży nie było. Podejrzenie endometriozy. Stety lub niestety, aby jednoznacznie wykluczyć lub potwierdzić trzeba poddać się laparoskopii w szpitalu. Tak też zrobiła. Podczas operacji usunięto mi endometriozę która była ukryta w kilku miejscach, w jajnikach, w otrzewnej, przetocę Douglasa, co po operacji lekarz stwierdził, że to oczywiście miało wpływ na moją płodność. Niestety endometriozy nie da się wykryć poprzez zwykłe USG, obserwacje, badania i nie da się jej usunąć inaczej niż operacyjnie. U mnie została zniszczona 🙂

Oczekiwanie

I tak operacje przeszłam 15 października 2018 r.,w 4 dniu cyklu. Cykl po operacji był bardzo długi. Nie nastawiałam się, że teraz po usunięciu endometriozy na pewno nam się uda, wręcz przeciwnie, wykupiliśmy sobie wakacje za granicą na za rok. Nie czekałam z utęsknieniem aż zrobię kolejne testy i nie dopuszczałam do siebie myśli, że teraz się uda, potraktowałam to jako kolejny etap leczenia, a nie jak wybawienie. W kolejnym cyklu staraliśmy się jak co miesiąc, ale nie codziennie (paranoja codziennego współżycia już minęła), potrafiłam bez problemu określić, kiedy jest i jak się objawia owulacja.

Szczęśliwy finał

Drugi cykl po operacji znów był długi, ale nie zdziwiło mnie to (pierwszy po niej miał ok.34dni), „Tak pewnie jest po operacji” – pomyślałam. Ale 35 dnia cyklu zaczęły mi się trząść ręce, zimny pot zalewał mnie już od rana, ale starałam się odgonić myśli które to powodowały. Bałam się dopuścić myśl że to może być prawda: „Na pewno nie! Nie nastawiaj się!” – mówiłam sobie.

Powiedziałam mężowi że następnego dnia rano musimy zrobić test ciążowy. W trakcie starań zrobiłam dziesiątki testów, a z nerwów musiałam przeczytać ile kropelek moczu nalewa się na płytkę! Zrobiłam test, cała się trzęsąc… Po chwili już pojawiły się dwie znaczne kreski, mówiąc mi: „Tak! Jesteś w ciąży!”. Wybiegłam do męża mówiąc z niedowierzaniem i łamiącym się głosem „Chyba jesteśmy w ciąży…”, spojrzał na mnie, na test… Nie mógł w to uwierzyć! Pocałował mnie i przytulił, popłakaliśmy się. Jesteśmy w ciąży! Niemożliwe stało się możliwe!

Po 4 latach starań, łez, bólu, stracie nadziei, będziemy mieli dziecko, córeczkę Liliannę, którą już za miesiąc, 20 sierpnia 2019r. uściskamy i powitamy na świecie.”

Ania i Andrzej

 

Jeśli wciąż czekacie na upragnione dziecko, zajrzyjcie do zakładek badanie płodności kobiecej oraz badanie płodności męskiej.

„Nikt nas nigdy nie zdiagnozował!” Starali się o potomstwo 14 lat…

Wizyty lekarskie, które odbywali przez 14 lat, starając się o potomstwo, trwały zwykle od 10 do 15 minut. I były bezskuteczne. Aneta i Jarosław dzielą się swoją drogą do narodzin długo oczekiwanego dziecka.

Badanie online

Kup online

Centrum Medyczne
OLIMPIAMED

+48 531 26 56 26
badania@olimpiamed.com
OlimpiaMED

INFORMACJE

OLIMPIAMED
ul.Żeligowskiego 42
90-644 Łódź

Rejestracja:
Poniedziałek – piątek: 9:00-18:00

KONTAKT

531 26 56 26
OlimpiaMED
badania@olimpiamed.com

Centrum Medyczne OlimpiaMed  zostało zweryfikowane i stwierdzono, iż spełnia wymagania normy ISO 9001:2015 w zakresie:

Diagnostyka i leczenie niepłodności. Badania laboratoryjne z zakresu parazytologii, analityki ogólnej, seminologii oraz wodorowy test oddechowy. Poradnictwo dietetyczne.

Niniejszy certyfikat został wydany pod numerem 4800287 i jest ważny od
17 października 2023 do 16 października 2026.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.