Skip to main content
OLIMPIAMED

O Nas

Centrum Medyczne OlimpaMed

Ideą powstania placówki było zapewnienie pacjentom należytej troski o ich zdrowie poprzez poświęcenie im czasu i profesjonalnej pomocy. W centrum medycznym OlimpiaMed kładziemy silny nacisk na diagnostykę laboratoryjną zaburzeń organizmu, bowiem tylko dzięki zidentyfikowaniu przyczyny jesteśmy w stanie ułożyć właściwy plan terapeutyczny. Promujemy również zintegrowany system leczenia, gdzie lekarz jest równorzędnym członkiem zespołu diagnostyczno-terapeutycznego obok diagnosty laboratoryjnego, dietetyka i fitoterapeuty. Jesteśmy przekonani, że tylko praca zespołowa przyniesie pacjentom wymierne korzyści a medycyna akademicka wsparta odpowiednim stylem życia oraz zastosowaniem bogactwa ziół pozwoli na trwały powrót do zdrowia.

Zobacz zespół

Nasz zespół

Z przyjemnością prezentujemy Państwu swoje sylwetki, byście mogli Państwo poznać bliżej tych, którym powierzacie troskę o swoje zdrowie. W najbliższym czasie nasz zespół będzie się poszerzał o nowych specjalistów z zakresu diagnostyki, leczenia, dietetyki oraz osób wspierających cały proces diagnostyczno-terapeutyczny.

Olimpia Janz

Kierownik OlimpiaMed, Diagnosta, Fitoterapeuta, Fertility &Health Practitioner

W 2000 roku ukończyłam Akademię Medyczną im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uzyskałam tytuł Diagnosty Laboratoryjnego i rozpoczęłam pracę w wieloprofilowym Laboratorium Medycznym w Poznaniu. Pracując, podjęłam kolejny kierunek na tej samej uczelni na wydziale Lekarskim II.
Medycyna od zawsze była dla mnie pasją – im bardziej się w nią zagłębiałam, tym bardziej się zachwycałam. Praca Diagnosty jest fascynująca: pozwala znajdować przyczyny różnorakich zaburzeń organizmu, gdyż często podstawowy problem pacjenta jest zamaskowany wieloma innymi objawami chorobowymi i trudno jest się zorientować, co jest przyczyną złego samopoczucia, a co tylko jego skutkiem. Przystępując do procesu diagnostycznego, czuję się trochę jak detektyw: Pacjent powierza mi swoje tajemnice, a ja wyruszam tropić intruza… Wielokrotnie nie spocznę, dopóki nie uda mi się odkryć prawdy!
Szanuję wszystkich moich Pacjentów i do każdego z nich podchodzę z pełnym zaangażowaniem i życzliwością. Zapraszam do obejrzenia Galerii, gdzie umieściłam zdjęcia wykrywanych przeze mnie pasożytów – wszystkie one są moimi własnymi znaleziskami. Moje doświadczenie potwierdza, że problem infekcji pasożytniczych jest ogromny! Niestety, jest też często niedoceniany przez medyków.

Viktor Brodovskiy

Pracownik Laboratorium, biotechnolog, parazytolog

Nazywam się Viktor Brodovskiy.
Mam 27 lat.
W 2020 roku ukończyłem studia magisterskie na uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na kierunku Biotechnologia (specjalność „Biotechnologia medyczna”). Od zawsze fascynował mnie mnie świat medycyny, chciałem mieć większą wiedzę o tym, jak funkcjonuje mój organizm, dlatego wybrałem tą specjalność i podjąłem pracę w tej branży. Praca z mikroskopem nie stwarza mi kłopotu, lecz daje mi ogromną satysfakcję, gdyż dzięki niej mogę dostrzec „piękno mikroświata”. W swojej pracy zawodowej miałem okazję pracować w Instytucie Rodziny w Warszawie w pracowni seminologicznej , gdzie kontynuuję w dalszym ciągu tam badania (posiadam certyfikat z zakresu badań nasienia ) oraz w Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej w Łodzi jako młodszy asystent diagnostyki laboratoryjnej. Lubię nowe wyzwania, co popycha mnie do nieustannego pogłębiania swojej wiedzy i ciągłego rozwoju.

Piotr Nazarek

Diagnosta Laboratoryjny, Dietetyk, Fitoterapeuta, Dyrektor ds. rozwoju Centrum Medycznego OlimpiaMed

W 2015 roku ukończyłem Policealną Szkołę Promocji Kadr NOVA w Warszawie uzyskując świadectwo i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w specjalności Dietetyka. Umiejętności dietetyczne szlifowałem pracując w stołówce szkolnej, cateringu dietetycznym oraz jako dietetyk podczas półkolonii dla dzieci. Była to niesamowita przygoda i ogromna odpowiedzialność. Już wtedy wiedziałem, że żywienie to jeden z filarów zdrowia!
W 2020 roku ukończyłem Analitykę Medyczną- jednolite studia magisterskie w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na Wydziale Farmaceutycznym. Uzyskałem tytuł Diagnosty Laboratoryjnego. W trakcie studiów podczas praktyk i staży pogłębiałem wiedzę związaną z medycyną laboratoryjną, która od zawsze była moją pasją.
Studia pozwoliły mi jeszcze bardziej poznać fizjologię człowieka, skomplikowane przemiany biochemiczne, złożoność procesów w organizmie człowieka, różnorodność jednostek chorobowych oraz sposoby na ich zdiagnozowanie i monitorowanie leczenia. W trakcie studiów zafascynowała mnie diagnostyka andrologiczna.
W praktyce zawodowej ukończyłem szkolenie w zakresie użytkowania systemu komputerowej analizy nasienia Sperm Class Analyzer firmy Microptic, Hiszpania. Jako jeden z pierwszych Diagnostów laboratoryjnych w Polsce odbyłem szkolenie organizowane przez firmę Grynumberhealth obejmujące czynności serwisowe, obsługę oraz przygotowanie merytoryczne do zastosowania klinicznego systemu diagnostycznego MIOXSYS.
Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje i doskonale kompetencje poprzez udział w kursach dotyczących diagnostyki męskiej niepłodności oraz praktykując zdobytą wiedzę w rutynowym laboratorium diagnostycznym, pracowni andrologicznej Instytutu Rodziny w Warszawie oraz prowadząc własną pracownię badań andrologicznych w OlimpiaMed.
Rozpoczynając proces diagnostyczny we współpracy z lekarzem, czuję się jak „śledczy w kryminale”- krok po kroku do rozwiązania zagadki. Zbierając ślady, oznaczając poszczególne parametry, oglądając preparaty zbieram dowody na przyczyny dolegliwości. Bardzo cenię sobie współpracę z lekarzami-klinicystami. Uważam, że współpraca prowadzi do poprawy jakości zdrowia Pacjenta, który jest w centrum mojej uwagi.
Diagnostyka męskiej niepłodności to BARDZO złożony proces do którego mamy wiele narzędzi- m.in. diagnostyka endokrynologiczna, bakteriologiczna, seminologiczna, genetyczna, obrazowa. Należy z nich korzystać w sposób umiejętny. Wierzę, że niepłodność męska to objaw zaburzonych procesów w organizmie nie choroba. Trzeba tylko znaleźć przyczynę. A tu z pomocą nadchodzę- Ja! Diagnosta laboratoryjny.
W 2021 roku rozpocząłem poradnictwo dietetyczne na potrzeby placówki. Nie spodziewałem się aż takiego zapotrzebowania na rzetelną wiedzę i troskę. W swojej praktyce stosuję odpowiednio dobrany sposób żywienia, edukuję Pacjenta pod kontem zdrowych nawyków żywieniowych, daje narzędzia ułatwiające dobór produktów, u podstaw tłumaczę jak ważną rolę w procesie terapeutycznym odgrywa żywienie człowieka.
Konsultacje z Pacjentami oraz personalne analizy ich przypadków pozwalają śmiało mi powiedzieć, iż początkiem większości dolegliwości jest dysbioza. Zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego tak bardzo daje nacisk na odbudowę mikroekologii jelit poprzez probiotykoterapię uszytą na miarę potrzeb Pacjenta. Swoje kuracje wspieram ziołami, witaminami i innymi niezbędnymi mikro- i makroelementami. Ciągle szukam personalizowanych rozwiązań dla Pacjentów poprzez szkolenia, kursy, sympozja naukowe, konferencje i rozmowy ze specjalistami.
Najważniejszym narzędziem w mojej pracy jest rozmowa z Pacjentem i 100% zaangażowanie w problem. Moi Pacjenci mogą potwierdzić, że mogą na mnie liczyć każdego dnia.

Obszary, w których najczęściej pracuję z Pacjentem to:
- diagnostyka oraz wspomagająca terapia dietetyczno-fitoterapeutyczna zarażeń pasożytniczych,
- diagnostyka andrologiczna z wsparciem żywieniowo-fitoterapetycznym i suplementacyjnym,
- SIBO, IMO, SIFO,
- żywienie w chorobach autoimmunologicznych,
- żywienie w dnie moczanowej- hyperurykemi,
- żywienie w endometriozie,
- żywienie w zespole jelita nadwrażliwego/ zaburzeniach wchłaniania,
- żywienie i suplementacja w PCOS,
- psychobiotyki i zbilansowana dieta w zaburzeniach nastroju,
- wzmacnianie odporności i uzupełnianie niedoborów.

Dr Paulina Sankowska

Internista,Diabetolog

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych, wiedzę z tego zakresu zdobywała na oddziałach internistycznych WSS im. W. Biegańskiego w Łodzi i Szpitala Zakonu Bonifratrów w Łodzi.
Od czasu studiów zainteresowana naturalnymi metodami planowania rodziny, uczestniczyła w kursie dla nauczycieli PSNNPR wg metody angielskiej, brała udział w konferencjach związanych z rozwojem naprotechnologii w Polsce.
Zainteresowana podejściem interdyscyplinarnym w diagnostyce i leczeniu zaburzeń płodności ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn internistycznych (endokrynologicznych, diabetologicznych, immunologicznych).

Anna Gadzinowska

Manager

W OlimpiaMed pełnię funkcję Managera, dodatkowo pomagam Państwu rozwiązywać wszelkie napotkane problemy na linii Pacjent-laboratorium. Czuwam również nad Państwa badaniami oraz ich wynikami, to ja stoję za sprawną wysyłką oraz kontrolowaniem dotrzymania terminu.
Od 2014 roku jestem ściśle związana z obsługą Klienta, w roku 2016 zaczęłam zdobywać doświadczenie w obsłudze Pacjentów, co wbrew niektórym przekonaniom jest ogromną różnicą. Jedną według mnie fundamentalną odrębnością jest fakt, iż dbamy o Państwa zdrowie. Każda osoba pracująca w branży medycznej powinna jak najszybciej zdać sobie z tego sprawę, aby móc w pełni dopełniać swoich obowiązków oraz otoczyć Państwa należytą opieką.

Codzienna praca z Pacjentami dała mi pokłady wyrozumiałości, troski, cierpliwości. Nauczyła mnie przede wszystkim rozumieć problemy drugiego człowieka oraz doprowadziła do momentu, w którym naturalną rzeczą w moim zachowaniu stała się chęć pomocy Państwu.

Przez te 5 lat moja ścieżka zawodowa rozwinęła się od pełnienia funkcji Rejestratorki Medycznej, poprzez Koordynatora Rejestracji co doprowadziło mnie do aktualnego stanowiska Managera.

Bycie częścią zespołu OlimpiaMed doprowadziło mnie do momentu, w którym praca nie jest już dla mnie pracą. Jest częścią mojego życia codziennego jak i prywatnego.

Mirosława Szymaniak

Dział Seminologiczny w Poznaniu

Biolog ze specjalnością biologii molekularnej, absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka studiów podyplomowych na Wydziale Chemii UAM. Doświadczenie wielu lat pracy w Zakładzie Patomorfologii w diagnostyce onkologicznej. Instruktor metod rozpoznawania płodności – metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia i Creighton Model System. Współautorka materiałów edukacyjnych do nauki metody rozpoznawania płodności. Wieloletnie doświadczenie współpracy z lekarzami w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń zdrowia prokreacyjnego i niepłodności. Prelegentka wielu konferencji i webinarów poświęconych rozpoznawaniu płodności, wartości diagnostycznej karty obserwacji cyklu i zdrowiu prokreacyjnemu. Na co dzień związana z Pro Life Clinic w Poznaniu, gdzie pracuje z kobietami i małżonkami ucząc prowadzenia obserwacji cyklu wybraną metodą rozpoznawania płodności i wykonuje badania ejakulatu w pracowni seminogramów OlimpiaMed.

Certyfikaty

Centrum Medyczne
OLIMPIAMED

+48 531 26 56 26
badania@olimpiamed.com
OlimpiaMED

INFORMACJE

OLIMPIAMED
ul.Żeligowskiego 42
90-644 Łódź

Rejestracja:
Poniedziałek – piątek: 9:00-18:00

KONTAKT

531 26 56 26
OlimpiaMED
badania@olimpiamed.com

Centrum Medyczne OlimpiaMed  zostało zweryfikowane i stwierdzono, iż spełnia wymagania normy ISO 9001:2015 w zakresie:

Diagnostyka i leczenie niepłodności. Badania laboratoryjne z zakresu parazytologii, analityki ogólnej, seminologii oraz wodorowy test oddechowy. Poradnictwo dietetyczne.

Niniejszy certyfikat został wydany pod numerem 4800287 i jest ważny od
17 października 2023 do 16 października 2026.