Badania naukowe wykazały, że w jelitach bytuje ponad 1000 gatunków bakterii tlenowych i beztlenowych. Populacje drobnoustrojów różnią się u każdego z nas. Wpływ na to ma sposób porodu, w jaki przyszliśmy na świat (poród naturalny czy cesarskie cięcie), leki, jakie przyjmujemy i to, na co chorowaliśmy, ale także nasz styl życia, wiek i dieta.

W warunkach prawidłowych mikrobiota jelitowa odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu dobrobytu całego organizmu. Aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie jelit, niezbędne jest wyrównanie składu bakterii jelitowych, zapewniających nieprzepuszczalną barierę dla niestrawionych resztek pokarmowych i obniżających stan zapalny w organizmie. Tylko dzięki poznaniu rodzaju i ilości bakterii w jelicie jest możliwe indywidualne dobranie dla każdego odpowiednich probiotyków. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie szczepy zawarte w popularnych preparatach probiotycznych są dobre dla wszystkich. Warto poznać swój indywidualny skład jakościowy i ilościowy mikrobów, by w sposób rozsądny i celowy rozpocząć „uszczelnianie” jelit.

Nie wiesz, jaki probiotyk dobrać? Zbadaj mikroflorę swoich jelit!

KyberKompakt to kompleksowe badanie mikrobioty jelit i grzybów w przewodzie pokarmowym.

Wykonując badanie otrzymujesz:

  • jakościowy i ilościowy wynik badania,
  • interpretację wyniku z dokładnym opisem stanu Twojej mikrobioty,
  • propozycję terapii mikrobiologicznej dobraną indywidualnie do wyniku badania oraz stanu zdrowia pacjenta

Dysbioza jelitowa, czyli brak równowagi bakteryjnej w jelicie może leżeć u podstaw wielu chorób. Nauka coraz częściej wskazuje na jej związek między innymi z chorobami o podłożu zapalnym np.: autoimmunizacyjnymi, depresją, chorobami zapalnymi jelit.

Uwaga! Promocja!

Każdy pacjent zakupujący badanie mikroflory jelit otrzyma 15% zniżkę na badanie pasożytów w kale.