Pasożyt to określenie wywodzące się z greki i oznacza

„spożywający przy stole innego”.

Aby rozpoznać zakażenie pasożytnicze, należy przeprowadzić badanie kału. Jeśli znajdziemy w nim jaja jakiegoś pasożyta, bezwzględnie musimy się z nim rozprawić, podejmując celowane leczenie.

Prowadzę badania kału, szukając jaj takich pasożytów jak: glista ludzka, owsiki, tasiemce, przywry oraz cyst pierwotniaków, np. lamblii. 

Aby przeprowadzić badanie należy pobrać próbkę kału najlepiej 3-krotnie w odstępstwie co dwa dni. Dzięki temu zwiększymy prawdopodobieństwo wykrycia jaj pasożytów.

Zbierając kolejne próbki należy przetrzymywać je w lodówce, po czym dostarczyć do laboratorium.

UWAGA!

Kał pobieramy do specjalnych pojemniczków zakupionych w aptece (kałówek) i wypełniamy je kałem maksymalnie do 2/3 objętości! Jeśli nałożymy za dużo materiału to podczas transportu bakterie znajdujące się w pojemniczku spowodują jego eksplozję!

Każdy pojemnik należy opisać imieniem, nazwiskiem oraz datą pobrania.

UWAGA!

Kał na posiew mykologiczny (na grzyby) należy pobrać maksymalnie dzień przed wysyłką! Materiał na to badanie przyjmujemy od poniedziałku do czwartku.

Aby badanie zostało przeprowadzone, należy do przesyłki dołączyć wypełnioną ankietę parazytologiczną (do pobrania w zakładce ankieta) oraz dołączyć dowód wpłaty za badanie.

Wszystko wysyłamy na adres korespondencyjny podany w zakładce: KONTAKT

Badanie zostanie wykonane w ciągu 14 dni roboczych od przyjęcia próbki do laboratorium. Wynik przesyłam drogą mailową lub pocztą na życzenie pacjenta.