CO POWINNO STAĆ NA 1. MIEJSCU W DRODZE DO ZDROWIA?

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy Państwu przybliżyć, dlaczego leczenie to nie tylko tradycyjne leki farmakologiczne ale przede wszystkim jedzenie, to jak żyjemy oraz jak odpoczywamy. Leczenie to życie. Niech ta myśl nam towarzyszy podczas czytania tego tekstu.Już Hipokrates mawiał na około 400 lat przed naszą erą „Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby. Lekarz leczy, natura uzdrawia.

Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”.To sposób w jaki żyjemy, rodzinne nawyki, złe wybory, które się nimi stają przez brak czasu oraz pośpiech doprowadzają nas często do miejsca w którym sami nie jesteśmy się w stanie uleczyć. W tym miejscu odnajdujemy naszą misje. Poprzez rozszerzoną diagnostykę, zespołowe różnicowanie oraz konsultację i leczenie przywracamy Państwu zdrowie. Droga najczęściej jest kręta i prowadzi przez znane oraz nieznane nam aspekty medyczne, psychologiczne czy też psycho- somatyczne co nieustannie zmusza nas do rozwoju.

Mimo trudności, cieszy nas droga oraz cel i skutek. Pamiętając że zawsze chodzi o Państwa zdrowie, niestrudzenie, każdego dnia stawiamy kroki, które przybliżają nas do rozwiązania coraz to nowych schorzeń.Niedoczynność tarczycy, zaburzenia odżywiania, jelito drażliwe, PCOS, SIBO, SIFO, IMO, zakażenia pasożytnicze, grzybicze to tylko kilka chorób spośród długiej listy schorzeń z którymi do tej pory sobie radziliśmy ale w każdej z nich dopasowana dieta jest absolutnie niezbędna a dobrze poprowodzona może okazać się wystarczająca. Pamiętajcie że nie zawsze trzeba sięgać po leczenie farmaceutyczne- przemysłowe.

Czasami można odwrócić zmiany poprzez modyfikację stylu życia na który składa się właśnie odpowiednie pożywienie oraz jego higiena, aktywność fizyczna oraz odpoczynek. Ale nie zawsze i nie należy od tego leczenia uciekać bo z całą pewnością ratuje ono wiele istnień każdego dnia w sposób którego zmiana stylu życia nie zapewni. Medycyna to sztuka w której trzeba podejmować decyzję balansując na tej granicy.


AUTORZY:

DIETETYK JESIKA KUBIAK

LEK. BERNARD BUCZYŃSKI