Piotr Nazarek Kierownik Pracowni Badań Andrologicznych

„Każdą pracę wykonuj, jakby miała ona być ostatnią w życiu.”

Marek Aureliusz

Jestem zwolennikiem holistycznego podejścia do zdrowia pacjenta!

W 2015 roku ukończyłem Policealną Szkołę Promocji Kadr  NOVA w Warszawie uzyskując świadectwo i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowew w specjalności Dietetyka. Umiejętności dietetyczne szlifowałem pracując
w stołówce szkolnej, cateringu dietetycznym oraz jako dietetyk podczas półkoloni dla dzieci.Była to niesamowita przygoda i ogromna odpowiedzialność. Już wtedy wiedziałem, że żywienie to jeden z filarów zdrowia!

W 2020 roku ukończyłem Analitykę Medyczną- jednolite studia magisterskie w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na Wydziale Farmaceutycznym. Uzyskałem tytuł Diagnosty Laboratoryjnego. W trakcie studiów podczas praktyk i staży pogłębiałem wiedzę związaną z medycyną laboratoryjną, która od zawsze była moją pasją.

Studia pozwoliły mi jeszcze bardziej poznać fizjologię człowieka, skomplikowane przemiany biochemiczne, złożoność procesów w organizmie człowieka, różnorodność jednostek chorobowych oraz sposoby na ich zdiagnozowanie i monitorowanie leczenia. W trakcie studiów zafascynowała mnie diagnostyka andrologiczna.

W praktyce zawodowej ukończyłem szkolenie w zakresie użytkowania systemu komputerowej analizy nasienia Sperm Class Analyzer firmy Microptic, Hiszpania. Jako jeden z pierwszych Diagnostów laboratoryjnych w Polsce odbyłem szkolenie organizowane przez firmę Grynumberhealth obejmujące czynności serwisowe, obsługę oraz przygotowanie merytoryczne do zastosowania klinicznego systemu diagnostycznego MIOXSYS.

Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje i doskonale kompetencje poprzez udział w kursach dotyczących diagnostyki męskiej niepłodności oraz praktykując zdobytą wiedzę w rutynowym laboratorium diagnostycznym, pracowni andrologicznej Instytutu Rodziny w Warszawie oraz prowadząc własną pracownię badań andrologicznych w OlimpiaMed.

Rozpoczynając proces diagnostyczny we współpracy z lekarzem, czuję się jak „śledczy w kryminale”- krok po kroku do rozwiązania zagadki. Zbierając ślady, oznaczając poszczególne parametry, oglądając preparaty zbieram dowody na przyczyny dolegliwości. Bardzo cenię sobie współpracę z lekarzami-klinicystami. Uważam, że współpraca prowadzi do poprawy jakości zdrowia Pacjenta, który jest w centrum mojej uwagi.

Diagnostyka męskiej niepłodności to BARDZO złożony proces do którego mamy wiele narzędzi- m.in. diagnostyka endokrynologiczna, bakteriologiczna, seminologiczna, genetyczna, obrazowa. Należy z nich korzystać w sposób umiejętny. Wierzę, że niepłodność męska to objaw zaburzonych procesów w organizmie nie choroba. Trzeba tylko znaleźć przyczynę. A tu z pomocą nadchodzę- Ja! Diagnosta laboratoryjny.